Cerrahi

Onkolojik Cerrahi
Işıkvet Veterinerlik

Onkolojik Cerrahi

21.YY’ın vebası olarak tanımlanan hastalık; Kanser… Maalesef hayvanlarda da son dönemde çok yaygınlaşmış durumdadır. Özellikle deri tümörleri çoğunlukla basit bir lezyon olarak atlanmakta ve metastaz ile sonuçlanan başarısız süreçler ile karşılaşılmaktadır.

İç organlara ilişkin tümörler ile kan ve kan yapıcı organlarda görülmekte olan tümörler onkoloji konusunda uzmanlaşmış hekimlerimiz ile tanı sürecinde başarılı manüplasyonlar sonucunda erken dönemde tespit edilmektedir.

Erken tanı beraberinde uygun cerrahi prosedürler ile olumlu bir prognoz gösterir ki bu da hastalarımızın kısa sürede tam bir iyileşme sürecine girmesini sağlar.

Onkolojik cerrahi de uzun yıllar cerrahi tecrübesi ile Türkiye’de önemli yer tutan hekimlerimiz sayesinde deri tümörleri, lösemi ve lenfoma vakaları ve çeşitli organ tümörleri başarı ile tespit edilmekte, uygun cerrahi prosedür uygulanmaktadır.

Onkolojik cerrahinin tamamlayıcısı olarak özellikle kemoterapi ve bunun yanısıra radyoterapi tedavileri de Işık Veterinerlik’te ve anlaşmalı radyoterapi merkezinde uygulanmaktadır. Farklı tip tümörlerde farklı kemoterapi protokolleri konusunda hekimlerimiz dünya standartlarında kullanılmakta olan ve başarı oranı yüksek protokolleri çok iyi düzeyde bilmekte ve yenilikleri de yakından takip etmektedir.